GamersNET.nl V4 Logo
GamersNET.nl V4 Games
GN Leestip: A Song of Ice and Fire column
 logo

GN Leestip: A Song of Ice and Fire column

Het is weer zover, de zomervakantie is begonnen! De vakantie is voor velen de ideale tijd om eens een boek te lezen. Nu kun je natuurlijk boeken van Baantjer of Dan Brown uit de kast trekken, je kunt op het strand aan de Middellandse zee of dat terrasje in Barcelona echter ook game-gerelateerde boeken lezen. Zo kan je je ook eens verdiepen in de wereld van Halo, Uncharted of Mass Effect. Met de GN Leestip krijg je de komende weken tips welke boeken jij op vakantie mee moet nemen.

We beginnen deze GN Leestip met een hele reeks aan goede boeken; A Song of Ice and Fire (Het Lied van IJs en Vuur). Op deze boeken is niet alleen de zeer populaire tv-serie Game of Thrones gebaseerd, ook de games A Game of Thrones: Genesis en A Game of Thrones spelen zich af in de wereld van schrijver George R. R. Martin. Hoewel de spellen over het algemeen niet al te best zijn ontvangen, zul je je met deze vijf boeken zeker een flinke tijd vermaken. Bereid je voor op een fantasy-reeks vol spanning en intrige, waar geen enkel hoofdpersoon echt goed of fout is en waarin ieder karakter weleens het leven zal kunnen laten.



Het eerste deel uit de reeks, Het Spel der Tronen, vertelt ons over een beginnende strijd om macht in de Zeven Koninkrijken, liggende in het continent Westeros. Deze Zeven Koninkrijken kennen negen grote families, die bijna allemaal aanspraak denken te maken op de macht. Zo is er het huis Baratheon, waartoe de huidige koning, Robert Baratheon, behoort. Daarnaast zijn er de Lannisters, een rijke en zeer machtige familie in het zuiden van Westeros.

Ook zijn er nog de Targaryens, als afstammelingen van de 'Gekke Koning' menen ook dat zij recht hebben op de troon. Hun familie is echter dusdanig afgezwakt en niet langer aanwezig in Westeros, dat ze hulp nodig zullen hebben van anderen om de troon te veroveren. In het noorden van de Zeven Koninkrijken wonen de Starks, een eervolle familie, die zich het liefst onttrekt van al het gedoe rondom de kroon.

Doordat de macht van Robert Baratheon afzwakt en zijn vorige Hand, de hulp van de koning, op mysterieuze wijze om het leven is gekomen, benoemt hij zijn oude vriend Eddard Stark tegen diens zin in tot de nieuwe Hand. Hierdoor worden ook de Starks bij de machtsstrijd om de troon betrokken. Het levensgevaarlijke spel der tronen is begonnen!

Let wel op, zowel de Nederlandstalige als Engelstalige-versie hebben hun voors en tegens. Zo zijn in de Nederlandse editie veel (plaats)namen letterlijk vertaald, wat even wennen is als je de tv-serie gewend bent. In de Engelstalige versie komen echter weer veel lastige woorden en zinsconstructies voor en wordt het gebruik van 'Oudengels' niet geschuwd.

Heb jij ook een interessante tip voor ons? Laat je suggestie achter in de reacties en volg GamersNET ook op Twitter en Facebook, want ook daar kun je jouw tips voor ons achterlaten.

Veel leesplezier!

Leon Stougie

Reacties
Ga naar pagina: 1
Gepost door RenevdGijp op vrijdag 13 juli, 2012 om 10:57:41 quote

GN "Commander"

1256 posts
Deze ga ik eens even halen. Heb al veel goeds gehoord over de serie en de boeken en lijkt me een leuke serie om te lezen. Thnx voor de tip en de uitleg!
Gepost door tijn80 op vrijdag 13 juli, 2012 om 11:02:12 quote

GN "Commander"

1373 posts
Lees de laatste tijd genoeg over Game of Thrones op GN, wat ik echter wel mis is een review van de game. Ben benieuwd of dat een leuke game is.
Gepost door nuclearnemo op vrijdag 13 juli, 2012 om 12:54:52 quote

Sub Zero

380 posts
By far de beste serie die ik ooit gelezen heb.....zal hem aanraden voor in elk geval iedereen. Ook als je de serie gezien hebt dan kun je de boeken nog makkelijk lezen. Ik lees ze zelf in het nederlands en ik heb niet echt heel veel langs van het feit dat ze name letterlijk hebben vertaalt...het zijn vooral de plaatsnamen die vertaalt zijn....(en de greyjoy famillie naam).

En het is inderdaad jammer dat de games niet heel erg geweldig zijn....en ik hoop dan ook dat er ooit een betere game uit gaat komen van GoT.

Gepost door Flapjack op vrijdag 13 juli, 2012 om 13:29:07 quote

GN "Die Hard"

712 posts
1e deel al uitgelezen in het engels en nu in het 2e deel bezig ook in het engels: clash of kings... dit is op de lotr boeken na de beste fantasy serie die ik tot nu toe ken.. overigens zijn/worden de boeken ook verfilmt in een vorm van een serie.. die zijn ook super goed
Gepost door Gunrunner120 op vrijdag 13 juli, 2012 om 15:05:52 quote

GN "Die Hard"

781 posts
Door de bekendheid van de serie ben ik wel benieuwd geworden...
Gepost door JappieYo op vrijdag 13 juli, 2012 om 16:24:15 quote

Pong

22 posts
Hmmm.. Opzich is de leestip terrecht maar er zijn nog, in mijn ogen dan, veel betere boeken daar in het fantasy genre, maar zonder videogame er van.

Een echte aanrader voor de vakantie is zeker van Steven Erikson's Malazan Empire of the Fallen, de steekt er voor mij boven uit velemalen sterker dan GoT.

Gepost door Leon 2.0 op vrijdag 13 juli, 2012 om 16:32:03 quote

Crewmember

4392 posts
We blijven natuurlijk een gamesite, dus alle (toekomstige) leestips zullen wel met games te maken hebben. De serie die jij noemt klinkt in ieder geval ook best interessant, wellicht dat ik die ook een keer ga lezen.
Gepost door Acidunicorn op vrijdag 13 juli, 2012 om 17:44:58 quote

Pong

30 posts
Aangezien ik de serie volg en geweldig vind, ga ik zeker de boeken lezen.
Gepost door ronineter op vrijdag 13 juli, 2012 om 21:49:45 quote

GN "Die Hard"

970 posts
Na ben nu bezig met De lord trilogie boeken uit 1976
Gepost door Tweek op vrijdag 13 juli, 2012 om 22:42:13 quote

Sub Zero

304 posts
Als je enigszins goed ben in Engels lees de orignele versies dan, 100x beter en leuker dan de Nederlandse, is een beetje als games in het Nederlands spelen, vooelt raar.
Gepost door Sympharion op zaterdag 14 juli, 2012 om 00:17:40 quote

GN "Die Hard"

602 posts
Lijkt me een leuk boek.
Gepost door evita op zaterdag 14 juli, 2012 om 20:32:15 quote

Sub Zero

309 posts
misschien een stomme vraag, maar als je enkel de reeks op tv gezien hebt, kun je dan gewoon inpikken met de boeken om te zien hoe het verder loopt?
Gepost door Leon 2.0 op zaterdag 14 juli, 2012 om 21:31:26 quote

Crewmember

4392 posts
evita schreef:
misschien een stomme vraag, maar als je enkel de reeks op tv gezien hebt, kun je dan gewoon inpikken met de boeken om te zien hoe het verder loopt?

Ik zou toch bij het eerste boek beginnen. In de serie worden toch sommige dingen uit het boek weggelaten.

Gepost door Caroldus_Maximus op zondag 15 juli, 2012 om 22:33:34 quote

Crewmember

453 posts
Ik ben bang dat wanneer ik het boek ga lezen ik direct afknap op de serie. Het boek is tenslotte bijna altijd beter..
Ga naar pagina: 1
Inloggen
Zoeken

Zoek resultaten:

Advertentie

Game details

column
Advertentie
Sluiten X

Metro: Last Light

Check de trailer

Lees de volgende artikelen

Screenshots

Bestel nu Metro: Last Light

Pre-order jouw exemplaar hier!