GamersNET.nl V4 Logo
GamersNET.nl V4 Games
Auteur : Leon Kempers vrijdag 10 augustus 2012 om 10:30:01

Echte geldprijzen op Xbox LIVE waren een foutje

Bron: CVG
Op Xbox LIVE betaal je nog steeds met zogenaamde Microsoft Points. Deze punten kun je zowel digitaal als in de fysieke winkels aanschaffen met echt geld. Veel mensen hebben kritiek op dit systeem, omdat het nogal omslachtig is. Het zou immers veel eenvoudiger zijn als je met je echte geld rechtstreeks kon betalen voor de digitale content.

Afgelopen woensdag leek het er heel even op dat Microsoft er eindelijk voor had gekozen het huidige systeem overboord te gooien. Verschillende items voor je avatar waren toen namelijk in dollars geprijsd! Echter, Microsoft heeft zojuist in een officiële verklaring laten weten dat het hier ging om een foutje:

Yesterday, a few avatar items appeared with an option to purchase with local currency, instead of Microsoft Points. This display error doesn't signal a change in payment options, but rather an error in how the offers were configured in our services which resulted in an inconsistent experience. It is in the process of being resolved.

Toch blijkt hieruit dat Microsoft wel degelijk al een systeem in Xbox LIVE heeft geïmplementeerd waarmee ze echte dollarprijzen kunnen hanteren. En zo'n systeem zouden ze niet bouwen wanneer ze geen plannen hebben om het te gebruiken... Bovendien wezen geruchten die in januari dit jaar de kop opstoken er al op dat Microsoft voor het einde van 2012 de Microsoft Points wilde lozen. Zou er dan eindelijk een einde komen aan dit systeem? De tijd zal het leren.

Reacties
Ga naar pagina: 1
Gepost door Hitman047 op vrijdag 10 augustus, 2012 om 11:55:49 quote

GN "Sickness"

3309 posts
Het verbaasd me inderdaad niet dat Microsoft aan een dergelijk systeem werkt. MS points zijn nu eenmaal een vreselijk omslachtig en onduidelijk systeem.

Ik verwacht eigenlijk niets anders dan dat we hier zo rond de release van de nieuwe generatie Xbox meer van zullen horen.

Gepost door yostiemontana op vrijdag 10 augustus, 2012 om 15:08:53 quote

Sonic

225 posts
Ik snap zowiezo niet waarom microsoft voor het points-systeem heeft gekozen. Waarom moeilijk doen?
Gepost door dmb97 op vrijdag 10 augustus, 2012 om 15:41:13 quote

Sonic

284 posts
Wat kunnen sommige mensen toch overdrijven vreselijk omslachtig wat een stom gelul ik vind dit beter als geld. Waarom als je de plaatsen weet waar je ze koopt dat heb je voor 32 euro 4200 punten inplaats van 49euro aan geld kwijt bent en daarbij het geld moet je netzo als punten op je acount zetten dus het zelfde of je moet een creditkaart gebruiken maar daar gaan ze nog al zorgvuldig mee om daar als ze de gegevens niet verliezen dan rekenen ze dubbel en mag je een rechtzaak aanspannen om je geld terug te krijgen.
Gepost door Hitman047 op vrijdag 10 augustus, 2012 om 16:28:55 quote

GN "Sickness"

3309 posts
Dat is anders maar net hoe je het bekijkt. Je kan onmogelijk ontkennen dat betalen met 'echte' valuta makkelijker is.

(Overigens is dit wel een van de weinige voordelen van een punten systeem: ze zijn, in tegenstelling tot valuta, over de hele wereld precies hetzelfde waard)

Verder is het erg leuk dat je weet waar je 4200 MS points voor 32 euro kan kopen, maar het feit dat dit überhaupt kan geeft ook aan wat voor een belachelijke marges Microsoft hierop aanhoud.

En laat me al helemaal niet beginnen over het feit dat ze er alleen in specifieke hoeveelheden zijn. 240 punten nodig? Rot voor je: kan namelijk niet. Moet je er minimaal 800 kopen en blijf je vervolgens met nog 560 punten zitten waar je verder niks mee doet. Wel eens gehoord van een supermarkt waar je met minimaal €10 moet betalen en die je geen wisselgeld teruggeeft, maar je het restbedrag als krediet aanbied? Nee, ik ook niet, en het zou nog te belachelijk voor woorden zijn ook.

Sorry hoor, maar voor een dergelijk systeem kan ik echt maar één woord bedenken: omslachtig.

Gepost door Xboxfan op vrijdag 10 augustus, 2012 om 18:00:28 quote

Duke Nukem

410 posts
Hitman047 schreef:
Dat is anders maar net hoe je het bekijkt. Je kan onmogelijk ontkennen dat betalen met 'echte' valuta makkelijker is. (Overigens is dit wel een van de weinige voordelen van een punten systeem: ze zijn, in tegenstelling tot valuta, over de hele wereld precies hetzelfde waard) Verder is het erg leuk dat je weet waar je 4200 MS points voor 32 euro kan kopen, maar het feit dat dit überhaupt kan geeft ook aan wat voor een belachelijke marges Microsoft hierop aanhoud. En laat me al helemaal niet beginnen over het feit dat ze er alleen in specifieke hoeveelheden zijn. 240 punten nodig? Rot voor je: kan namelijk niet. Moet je er minimaal 800 kopen en blijf je vervolgens met nog 560 punten zitten waar je verder niks mee doet. Wel eens gehoord van een supermarkt waar je met minimaal €10 moet betalen en die je geen wisselgeld teruggeeft, maar je het restbedrag als krediet aanbied? Nee, ik ook niet, en het zou nog te belachelijk voor woorden zijn ook. Sorry hoor, maar voor een dergelijk systeem kan ik echt maar één woord bedenken: omslachtig.
Dit werkt precies hetzelfde op de ps3 behalve dan dat je daar volgens mij maar 2/3 verschillende hoeveelheden geld hebt... en je kan trouwens ook gewoon met je credit card betalen hoor, hoef je niet zoveel punten te hebben... Of kom je daar pas nu achter?
Gepost door Gunrunner120 op vrijdag 10 augustus, 2012 om 18:03:21 quote

GN "Die Hard"

781 posts
Te mooi om waard te zijn
Gepost door crownleader op vrijdag 10 augustus, 2012 om 18:58:35 quote

Pong

36 posts
Met MS is toch juist alles voordeliger of is dat niet zo??
Gepost door Sympharion op vrijdag 10 augustus, 2012 om 19:20:58 quote

GN "Die Hard"

602 posts
Ik ben voor de Microsoft Points. Het is stukken goedkoper dan echt geld en het omrekenen is niet zo heel moeilijk. Gewoon alles naar boven afronden. 1600 punten is ongeveer 20 euro (2000 cent), 800 punten is ongeveer 10 euro (1000 cent) en 2100 punten is ongeveer 25 euro (2500 cent). Als je 2 minuten googled kan je 4200 punten voor maar 35 euro krijgen terwijl dat eigenlijk 50,40 euro waard is.
Gepost door MegaSega op vrijdag 10 augustus, 2012 om 20:02:15 quote

GN "Die Hard"

861 posts
Sympharion schreef:
Ik ben voor de Microsoft Points. Het is stukken goedkoper dan echt geld en het omrekenen is niet zo heel moeilijk. Gewoon alles naar boven afronden. 1600 punten is ongeveer 20 euro (2000 cent), 800 punten is ongeveer 10 euro (1000 cent) en 2100 punten is ongeveer 25 euro (2500 cent). Als je 2 minuten googled kan je 4200 punten voor maar 35 euro krijgen terwijl dat eigenlijk 50,40 euro waard is.
+1 point
Gepost door Fox op zondag 12 augustus, 2012 om 04:22:55 quote

GN "Die Ene"

2672 posts
yostiemontana schreef:
Ik snap zowiezo niet waarom microsoft voor het points-systeem heeft gekozen. Waarom moeilijk doen?
Omdat mensen makelijker een "Fake" valuta uitgeven dan een echte valuta.
Gepost door Rotterdam9 op zondag 12 augustus, 2012 om 10:35:17 quote

Prince of Persia

121 posts
dat is binnenkort de bedoeling sowieso, geldprijzen op live
Gepost door zombiecow op zondag 12 augustus, 2012 om 20:23:49 quote

Prince of Persia

103 posts
Sympharion schreef:
Ik ben voor de Microsoft Points. Het is stukken goedkoper dan echt geld en het omrekenen is niet zo heel moeilijk. Gewoon alles naar boven afronden. 1600 punten is ongeveer 20 euro (2000 cent), 800 punten is ongeveer 10 euro (1000 cent) en 2100 punten is ongeveer 25 euro (2500 cent). Als je 2 minuten googled kan je 4200 punten voor maar 35 euro krijgen terwijl dat eigenlijk 50,40 euro waard is.
Dat wel, kan je ook van wehkamp bestellen, soms verkopen ze die kaartjes wel goedkoper
Ga naar pagina: 1
Inloggen
Zoeken

Zoek resultaten:

Advertentie
Sluiten X

Metro: Last Light

Check de trailer

Lees de volgende artikelen

Screenshots

Bestel nu Metro: Last Light

Pre-order jouw exemplaar hier!

Aflevering 166 - win Far Cry 3: Blood Dragon, zaterdag 18 mei 2013
Prijsvraag: win de Black Ops 2 Uprising DLC en Micro DLC voor PS3
Prijsvraag: win Soul Sacrifice voor de PlayStation Vita
Alle examenhulp op een rijtje
GN Achtergrond: de wereld van Metro (en win het boek!)
GamersNET zoekt gemotiveerde designers!
Advertentie
Poll : Splinter Cell: Blacklist

Wat wordt jouw favoriete speelstijl in Splinter Cell: Blacklist?

Ghost (confrontaties uit de weg gaan en niemand vermoorden)

25%
Panther (de gulden middenweg)
69%
Assault (alles en iedereen kapotschieten)
6%

Klik op één van de opties om te stemmen. In totaal zijn er al 32 stemmen.