GamersNET.nl V4 Logo
GamersNET.nl V4 Games
De Sims Middeleeuwen preview
De Sims Middeleeuwen logo

De Sims Middeleeuwen preview

Peter: Hallo, ik ben Peter Bouwman

Praatgroep: Hallo Peter!

Peter: Ik heb een probleem

Praatgroep: Aaaaahhh

Peter: Ik ben een hardcore gamer.

Praatgroep: APPLAUS

Ik ben een hardcore gamer! Games als Dragon Age: Origins, Empire: Total War en Fallout kunnen mij niet diep genoeg zijn. Het tweaken van eenheden, het bedenken van verschillende tactieken en het urenlang zoeken naar dat ene item vind ik fantastisch om te doen. Niet voor niets is het vooral ‘casual’-Marjolein die de Sims-games van (p)reviews voorziet. Iets wat ik nooit begrepen heb. De bezigheid poepen is voor mij niet gameplaywaardig genoeg om me lang te vermaken. Toch lees je op dit moment een preview van The Sims: Medieval. Waarom? Deze game gaat diep worden, vermakelijk en bovenal, hardcore.

Groter
The Sims Medieval (middeleeuwen) speelt zich uiteraard af in de middeleeuwen, waar het je doel is om een beschaving op te bouwen en verschillende Sims een mooi leven te geven. Het lijkt op een mix tussen SimCity en The Sims in een andere tijd en juist daarom zijn een aantal opties van het originele The Sims vergeten, zoals het bovengenoemde poepen of het wassen van je verschillende Sims. Aan de andere kant zullen je beschavingen niet zo groot zijn als SimCity, maar een overzichtelijk dorp waar micromanagen nog zeker belangrijk is.

Dieper
Je begint als een koning in een klein kasteel. Het gebied om het kasteel is nog leeg en je kunt de koning opdrachten geven om de wereld groter te maken. Er zijn tien verschillende Heroes, die je allemaal kunt volgen en opdrachten kunt geven. Zo heb je naast de koning de beschikking over onder andere een Knight (ridder), een Dokter, een Wizard (magiër) en een Priester. Elk van deze heroes heeft zijn eigen taken en jij zult je Sims moeten begeleiden om deze taken af te ronden. Zo zal de Knight ongelukkig worden als hij het bos niet kan beschermen. Kortom, je zult je Knight naar het bos moeten sturen om hem gelukkig te maken en zo hebben al jouw Heroes verschillende opdrachten, afhankelijk van hun beroep. Zo heeft de Wizard bijvoorbeeld behoefte aan het maken van drankjes (en zoeken naar ingrediënten) en wil de dokter mensen genezen.

De tien Sims (Heroes) die je gaat besturen zijn net als in The Sims 3 tot in de kleinste details aan te passen. Visueel kun je ze maken zoals jij dat wilt en elke Sim krijgt twee positieve eigenschappen en één negatieve. Zo zal een koning die lui is veel begeleiding nodig hebben en zul je met een Sim die graag <i>de bloemetjes buiten zet</i> veel liefdevol contact moeten zoeken.

Naast het micromanagen van verschillende Sims hebben zij ook allemaal een eigen huis. Op deze manier groeit je beschaving. Het is en blijft natuurlijk The Sims, en daarom is het mogelijk om al deze verschillende woningen aan te passen naar je eigen smaak. Nieuwe meubels, verschillende kleuren, bijna alles is aan te passen en dat geeft ook de diepgang weer van The Sims: Medieval.

En zelfs RPG elementen
Naast deze bekende opties keren ook bekende RPG-elementen weer terug en komen er enkele nieuwe bij.. Door verschillende opdrachten goed te voltooien kun je zowel geld als zogenaamde Kingdom Points verdienen. Met geld kun je nieuwe spullen kopen voor je beschaving en met Kingdom Points kun je onder andere levelen en handel drijven met andere stadjes. Naast je eigen stadje kun je de map namelijk uitzoomen tot wereldniveau! Hier wordt handel gedreven en daarmee kun je weer meer geld verdienen om je stadje nog groter en mooier te maken.

Voorlopige conclusie
Met The Sims: Medieval slaat Electronic Arts een nieuwe en diepere weg in. Niet langer wil ik spreken van een casual-game, want hoewel de game nog steeds schattig is, is er altijd wat te beleven. Je verschillende Sims moeten opdrachten doen, je stad kan groeien, met Kingdom Points kun je ook andere beschavingen ontdekken en met geld zal je groeien. Daarnaast is de game schitterend om te zien. The Sims: Medieval was voor mij de verrassing van de EA Showcase in München en ik weet zeker dat ik ga vallen voor deze nieuwe Sims.

Peter Bouwman

Reacties
Ga naar pagina: 1
Gepost door YRD op dinsdag 25 januari, 2011 om 01:28:21 quote

Pacman

60 posts
mmm. ben wel benieuwd naar deze game, maar vraag me af of alles lekker gaat werken.
Gepost door ms13694 op dinsdag 25 januari, 2011 om 08:17:17 quote

GN "Commander"

1269 posts
Heb vanaf het begin geroepen dat het mij een goed concept lijkt en dat zie ik nu gedeeltelijk bevestigd
Gepost door Verluci op dinsdag 25 januari, 2011 om 08:41:48 quote

GN "Die Hard"

949 posts
YRD schreef:
mmm. ben wel benieuwd naar deze game, maar vraag me af of alles lekker gaat werken.
idem dito
Gepost door The Beaver op dinsdag 25 januari, 2011 om 10:02:13 quote

Sub Zero

365 posts
Stronghold meets The Sims , ( het geweld van Stronghold alleen niet van toepassing ) .
Gepost door tijs_vp op dinsdag 25 januari, 2011 om 10:53:56 quote

Sonic

214 posts
Hmm veel scepsisch hier...
Gepost door Hitman047 op dinsdag 25 januari, 2011 om 10:54:27 quote

GN "Sickness"

3321 posts
+1 voor de intro * begint ook te applaudiseren voor Peter*
Gepost door thomazajax op dinsdag 25 januari, 2011 om 11:12:47 quote

Pong

30 posts
hahaha lol
Gepost door lassieman op dinsdag 25 januari, 2011 om 15:00:35 quote

GN "Ultima"

1953 posts
Misschien toch maar weer even sims 3 installeren
Beoordeling van lassieman: 7.5
Gepost door Carlos0_0 op dinsdag 25 januari, 2011 om 18:04:38 quote

GN "Sickness"

8267 posts
Wel leuk om te hebben speel af en toe nog wel eens sims
Gepost door UberProSure op woensdag 26 januari, 2011 om 23:31:22 quote

GN "Die Hard"

664 posts
Idd ik ben ook benieuwd ik vind het er vrij netjes uitzien, maar ik wil het wel eerst proberen maar het ziet er erg gaaf uit! heel nieuw concept!
Gepost door UberProSure op woensdag 26 januari, 2011 om 23:43:17 quote

GN "Die Hard"

664 posts
Woops ;x nice
Gepost door WO_OSH op donderdag 27 januari, 2011 om 14:58:21 quote

GN "Die Hard"

856 posts
Ben ook benieuwd
Gepost door Toetsje20 op maandag 31 januari, 2011 om 15:42:41 quote

Prince of Persia

136 posts
Woohoo, De Sims 3 Middeleeuwen! Een te gekke spel. Kan niet wachten!
Gepost door pietersen9 op zondag 6 februari, 2011 om 21:33:41 quote

Prince of Persia

107 posts
ik heb hem gezien in een CON van sims iets en mij lijkt hij gewoon dom niemand gaat die kleren en outvids gebruiken en mij lijkt er niet veel aan
Ga naar pagina: 1
Inloggen
Zoeken

Zoek resultaten:

Advertentie

Game details

PC preview
De Sims Middeleeuwen packshot
Advertentie
Sluiten X

Metro: Last Light

Check de trailer

Lees de volgende artikelen

Screenshots

Bestel nu Metro: Last Light

Pre-order jouw exemplaar hier!

Screenshots

  • De Sims Middeleeuwen screenshot nr. 1
  • De Sims Middeleeuwen screenshot nr. 2
  • De Sims Middeleeuwen screenshot nr. 3
  • De Sims Middeleeuwen screenshot nr. 4
  • De Sims Middeleeuwen screenshot nr. 5
  • De Sims Middeleeuwen screenshot nr. 6