Neverwinter Nights 2 review
Neverwinter Nights 2 logo

Neverwinter Nights 2 review

De laatste tijd zitten we er warmpjes bij met RPG’s als The Elder Scrolls IV: Oblivion, Dark Messiah of Might and Magic en Gothic 3 en je moet ballen hebben om nog een game binnen dat genre uit te brengen. Ontwikkelaar Obsidian heeft ze en daarom komen ze nu met het vervolg op Neverwinter Nights: Neverwinter Nights 2. Of dat een slimme zet is geweest lees je in deze review.

Verbeterd of verslechterd?
Twee jaar geleden bracht ontwikkelaar BioWare, onder andere bekend van Jade Empire, Star Wars: Knights of the Old Republic en Baldur’s Gate II, Neverwinter Nights uit. Deze game kwam niet ver boven de middenmoot uit, maar blijkbaar wel een vervolg waard. Bij Neverwinter Nights 2 stond er echter een andere ontwikkelaar aan het roer, namelijk Obsidian. Obsidian bracht ook al een tweede deel voor het uitstekende Star Wars: Knights of the Old Republic uit en het zou dus positieve gevolgen moeten hebben, toch?

Nou, ja en nee. Aan de ene kant zijn de dialogen een stuk interessanter geworden, je teamgenoten hebben veel meer persoonlijkheid en zeggen bij wijze van spreken niet alleen maar 'ja en nee'. Ook kun je op uitspraken van andere personages in de game desgewenst lekker kwaadaardig zijn in plaats van altijd de brave jongen uit te hangen. Daarnaast kun je je character met belachelijk veel opties customizen en ik deed er ongeveer een uur over om er een naar mijn wens te creëren. Ook de verhaallijn blijft boeiend, maar aan de andere kant is de gameplay niet erg verbeterd ten opzichte van deel één, het vechten is erg primitief en ook qua originaliteit haalt de game geen pluim binnen.

Geen originaliteitprijs, maar wel leuk
Neverwinter Nights 2 begint tijdens de Harvel’s Brawl in je thuisdorpje West Harbor. Dit is een feest dat ieder jaar gevierd wordt ter herdenking van de overwinning op vijanden die ooit het dorp aanvielen. Tijdens dit feest worden vier wedstrijden gehouden en uiteraard moet jij ze allemaal winnen. Ondertussen leer je om te gaan met de besturing van de game, een soort tutorial dus. Nadat je alles gewonnen hebt ga je naar bed, om midden in de nacht wakker te worden gemaakt door een van je vrienden met het bericht dat het dorp wordt aangevallen. De aanvallers blijken naar een één of ander voorwerp te zoeken die zich in de buurt van jouw thuisdorp bevindt en jij moet ze daarvan afhouden. Als je dat gelukt is, is natuurlijk niet al het kwaad gestopt en aan jou de taak om een krachtig voorwerp te vinden waarmee dit wel kan. Helaas is het voorwerp verspreid geraakt en hier begint jouw lange reis om alle delen weer bij elkaar te brengen. Hoewel deze verhaallijn niet erg origineel is, blijft hij wel boeiend tot het eind.

Tijdens jouw reis door Neverwinter kom je allerlei personages tegen die zich bij je voegen. Je kunt maximaal drie andere personages leiden en in tegenstelling tot deel één heb je ook volledige controle over hen. Sommige personages verschaffen je ook sidequests, die je naar eigen keus kunt accepteren of weigeren. Vaak leveren ze wel iets op en dat is natuurlijk altijd meegenomen. Net als je eigen character, ontvangen je partijgenoten experience points en als het maximum aantal bereikt is, stijgen ze naar een hoger level. Dit systeem is vergelijkbaar met die van Dungeons & Dragons en is zeer uitgebreid.

Even wennen
De gameplay van Neverwinter Nights 2 is zoals ik al eerder zei, niet top notch. Je volgt je character in third person view en geeft hem of haar net als in een strategiespel opdrachten door ergens in het beeld te klikken. Dit is op zich helemaal niet verkeerd, ware het niet dat de camera je zicht hinderlijk belemmert en je vaak met deze moet gaan zitten draaien om een situatie een beetje te kunnen overzien. Dit ‘draaien’ gebeurt met de pijltjestoetsen, maar helaas ook met de muis. En omdat in bijna elke game die gespeeld wordt in third person je het level kunt bekijken door de cursor naar de rand van het beeld te bewegen, is het erg wennen dat dit in Neverwinter Nights 2 niet het geval is.
Ook het vechten is in Neverwinter Nights 2 erg primitief. Door op een vijand te klikken valt je character aan en dit ziet er alles behalve spectaculair uit. Je personage doet een slag, wachten dan vijf seconden, doet dan weer een slag enzovoorts. De spreuken daarentegen gaan gepaard met de nodige special effects en zien er mooi uit.
De menu’s van Neverwinter Nights 2 zijn niet altijd even handig. In het begin zat ik erg te klooien om überhaupt in een bepaald menu te komen, omdat er allemaal verschillende toetsen voor zijn. Zo heb je verschillende toetsen voor onder andere je inventory, je skills, je spreuken en je quests in plaats van dat dit in één menu verwerkt is met een aantal simpele tabbladen.
Ondanks deze gebreken zijn er natuurlijk ook positieve dingen. Zo heb je linksboven in het scherm een heel handige minimap waar je veel op kunt zien. Belangrijke punten zijn aangegeven met een klein vierkantje en als je daar nog niet genoeg aan hebt, kun je altijd de World Map openen. Hierin is het hele level afgebeeld en alle belangrijke informatie te vinden. Jammer is wel dat je geen marker kunt plaatsten om ergens wat makkelijker te komen.

Stevige systeemeisen, weinig prestatie
Neverwinter Nights 2 heeft stevige systeemeisen, maar presteert grafisch vrij weinig. Alles is af en toe een beetje vlekkerig en ziet er niet meer van deze tijd uit. Gelukkig is dit alleen wanneer je dingen dichtbij bekijkt, zoals tijdens sommige dialogen. Af en toe had ik last van schokkerige beelden. Dit probleem kan verholpen worden door de instellingen omlaag te schroeven, maar dat ging natuurlijk weer ten koste van de details. De tussenfilmpjes van Neverwinter Nights 2 zijn geen grafische hoogstandjes. De personages zijn niet gedetailleerd meer en bestaan vaak slechts uit een paar kleuren. Ook voor een mooi landschap in de cutscenes kun je beter op vakantie gaan. De hoge systeemeisen bewijzen zich dus niet en kunnen aangezien niet iedereen thuis een monster PC heeft staan, wel voor veel gamers een probleem vormen.

Your remains shall decorate my home
Zoals ik eerder al zei heb je in Neverwinter Nights 2 ontzettend veel keuze tussen rassen, klassen, subklassen en skills. Waarschijnlijk ben je minstens al een half uur bezig om je klasse te kiezen en ongeveer een uur als je van elk nog eens alle informatie wilt lezen. Op een gegeven moment had ik er dan ook een beetje genoeg van en heb ik gewoon de klasse gekozen die voor mijn ras aanbevolen werd. Na je klasse te hebben bepaald moet je beslissen of je kwaadaardig, neutraal, goedaardig of daar weer tussenin wilt zijn. Vervolgens kun ervoor kiezen je personage een bepaald geloof te geven en omdat je hier verder geen bonussen voor ontvangt, is het een beetje overbodig. Hierna krijg je een standaard aantal punten die je verdeeld over de kracht, slimheid, persoonlijkheid, behendigheid, conditie en wijsheid. Als je dan eindelijk denkt klaar te zijn, moet je nog een keuze maken uit ongeveer tien subklassen en als kers op de roomtaart kun je kiezen tussen tientallen verschillende stemmen. Zo koos ik voor een lekker kwaadaardig stemmetje met als mooiste aanvalszin: "Your remains shall decorate my home."
Gaandeweg in de game krijg je een zogeheten Keep in je bezit. Dit is in het begin een oud en vervallen kasteel, maar wanneer je goed je best doet en de boel een flinke opknapbeurt geeft, groeit deze uit tot een enorm zelfvoorzienend fort. Hoe beter je je zaakjes op orde hebt in het kasteel, hoe meer personeel je kunt aannemen en hoe meer handel er binnen de muren gedreven zal worden. Uiteindelijk kun je zelfs een eigen kasteelheer aanstellen.

Uitgebreide toolset
Een leuke toevoeging aan Neverwinter Nights 2 is de toolset. Hier kun je je eigen levels, quests en zelfs hele avonturen mee maken. Bij het origineel zat al een vergelijkbare toolset en tot op de dag van vandaag worden er nieuwe dingen mee ontworpen. De nieuwe set is echter veel uitgebreider. Je kunt er complete spelwerelden mee maken en het uploaden in de game ervan werkt vrij simpel. Door in het hoofdmenu op New Game te klikken en vervolgens naar New Module te gaan, kun je je eigen creaties, maar ook van anderen, spelen.

Al met al
Hoewel de gameplay nog steeds voor frustrerende momenten kan zorgen is Neverwinter Nights 2 een vermakelijke RPG. De verhaallijn blijft interssant en het customsizen is zeer uitgebreid. De game kan niet concurreren met Oblivion, maar is al met al een waardig vervolg.

Paul Tanja

Minimale Systeemeisen
512MB RAM
2.4 GHz processor
GeForce 6600, Radeon 9700 Pro of beter
5.5GB vrije schijf ruimte
Aanbevolen Systeemeisen
1GB RAM
3 GHz processor
GeForce 6800 GT/GS, Radeon X1600 of beter
5.5GB vrije schijf ruimte
Reacties
Ga naar pagina: 1
Gepost door ChielB op woensdag 22 november, 2006 om 18:29:00 quote

Hoofdredacteur

9950 posts
Lekkere review weer Paul!
Gepost door Narcist op woensdag 22 november, 2006 om 19:09:05 quote

Moderator

4302 posts
Dit ‘draaien’ kan niet met een toets, nee, het moet met de muis.

Uuuh....ik kan de camera gewoon draaien met de pijltjes toetsen hoor, zonder aan de instellingen te zitten

En je hebt zeker niet veel RPG's gespeeld? Ik heb namelijk helemaal geen moeite om door de menu's heen te komen...

Ben het wel met je eens over de lage graphics, zonde.

Gepost door -=TN=-Winters op woensdag 22 november, 2006 om 19:14:03 quote

Prince of Persia

129 posts
heb het spel ook en ik vind het echt zeer goed. En de graphics zijn toch oké?
Gepost door Paolo op woensdag 22 november, 2006 om 19:26:02 quote

GN "Commander"

1327 posts
@ The Jedi Master

Je hebt gelijk, het draaien kan ook anders, is inmiddels aangepast. En ik blijf erbij dat de menu's irritant zijn, ieder z'n eigen mening toch?

Gepost door civrot92 op woensdag 22 november, 2006 om 19:36:05 quote

Pacman

74 posts
'Al met al' een goeie review Paul.
Gepost door Cirdan op woensdag 22 november, 2006 om 20:58:04 quote

GN "Cryptic Destine"

4569 posts
je eigen kasteel inrichten meer mensen aannmenen dan die mensen weer vermoorden en dan heb je weer wat xp erbij what ever lijkt mij wel een vette game voor een avondje gamen
Gepost door Narcist op woensdag 22 november, 2006 om 21:52:00 quote

Moderator

4302 posts
Dit ‘draaien’ gebeurt met de pijltjestoetsen, maar het kan helaas ook met de muis. En omdat in bijna elke game die gespeeld wordt in third person je het level kunt bekijken door de cursor naar de rand van het beeld te bewegen, is het erg wennen dat dit in Neverwinter Nights 2 niet het geval is.

Uuuh.....ik kan en met de muis draaien (cursor tegen de rand van het beeld), en met het toetsenbord. Allemaal met standaard instellingen...

Gepost door Paolo op woensdag 22 november, 2006 om 21:58:01 quote

GN "Commander"

1327 posts
Lees goed: Dit ‘draaien’ gebeurt met de pijltjestoetsen, maar helaas ook met de muis.
Gepost door G-Man op woensdag 22 november, 2006 om 22:16:02 quote

GN "Commander"

1061 posts
Mooie review!

@ The Jedi Master: RPG's zijn er nou eenmaal in veel soorten en maten. Dat Oblivion bijvoorbeeld een erg handig menutje heeft wil niet zeggen dat dit bij elke game zo is. Als dat wel zo zou zijn was het niet erg spannend om een game te ontwikkelen

Gepost door Narcist op donderdag 23 november, 2006 om 16:28:01 quote

Moderator

4302 posts
En omdat in bijna elke game die gespeeld wordt in third person je het level kunt bekijken door de cursor naar de rand van het beeld te bewegen, is het erg wennen dat dit in Neverwinter Nights 2 niet het geval is.

Die zin spreekt de vorige zin tegen....of ben ik gek aan het worden?

Gepost door Cirdan op donderdag 23 november, 2006 om 18:29:04 quote

GN "Cryptic Destine"

4569 posts
weetje..ik snap niet waarom je zo druk maakt om een besturing
Gepost door Narcist op donderdag 23 november, 2006 om 19:11:02 quote

Moderator

4302 posts
Besturing can make or break a game...
Gepost door -=TN=-Winters op donderdag 23 november, 2006 om 20:01:03 quote

Prince of Persia

129 posts
yup, slechte besturing en een spel is niet te spelen bij mij gaat het ook door de muis naar de rand te bewegen
Gepost door Paolo op donderdag 23 november, 2006 om 20:34:04 quote

GN "Commander"

1327 posts
Ik denk dat jullie de zin verkeerd interpreteren.
Gepost door Narcist op vrijdag 24 november, 2006 om 16:08:04 quote

Moderator

4302 posts
Alleen omdat de zin verkeerd is opgebouwd/verkeerde informatie geeft
Gepost door nightgamer op zondag 4 mei, 2008 om 10:24:23 quote

Sonic

233 posts
ik ben blij dat ik deze spel kocht hij ziet er veel mooier uit dan zen voorgangers helaas is het me nog niet gelukt om de editor zo goed mogelijk te gebruiken verder is het een goede spel
Beoordeling van nightgamer: 9
Ga naar pagina: 1
Inloggen
Zoeken

Zoek resultaten:

Advertentie

Game details

PC review
Neverwinter Nights 2 packshot
GN score: 7.5
Bezoekers score (9): 7.7
Geef hier jouw score:
Toevoegen aan:
Advertentie

Screenshots

  • Neverwinter Nights 2 screenshot nr. 1
  • Neverwinter Nights 2 screenshot nr. 2
  • Neverwinter Nights 2 screenshot nr. 3
  • Neverwinter Nights 2 screenshot nr. 4
  • Neverwinter Nights 2 screenshot nr. 5
  • Neverwinter Nights 2 screenshot nr. 6
  • Neverwinter Nights 2 screenshot nr. 7